Zamów tani internet?
Zobacz oferty liderów!

szczegóły

Szukasz tanich połączeń? Sprawdź cenniki liderów!

szczegóły

Wyraź swoją opinię o TP, Netii, Orange i innych!

szczegóły

Numery kierunkowe


główne tematy


Ranking Komórki

Szukasz najlepszego abonamentu na komórkę?

Za pomocą zestawienia operatorów telefonii komórkowej będziesz mógł łatwiej porównac zalety i wady ofert i wybrać najlepszy abonament lub ofertę na kartę dla siebie. W rankingu znajdziesz zestawienie liderów branży telefonii komórkowej w Polsce.

Oprócz abonamentu miesięcznego warto też zwrócić uwagę na darmowe minuty lub sms-y, długość obiązywania umowy i dodatkowych opcji jak np. Internet. Dla osób które rzadko dzwonią ale chcą być osiągalni polecamy telefon na kartę, w innym przypadky zalecamy abonament który pasuje do własnych potrzeb. Sprawdź nasz „Ranking Komórki”, porównaj oferty i promocje operatorów.

Top4 Telefonia Komórkowa

Orange - Sprawdź ofertę i zamów onlineT-Mobile - Sprawdź ofertę i zamów onlinePlus - Sprawdź ofertę i zamów onlinePlay - Sprawdź ofertę i zamów online
#1 Orange#2 T-Mobile#3 Plus#4 Play
ok. 14,4 mln klientów
----
7,0 mln abonamentów
7,4 mln na kartę
ok. 13,3 mln klientów
----
6,2 mln abonamentów
6,5 mln na kartę
ok. 14,1 mln klientów
----
7,5 mln abonamentów
6,6 mln na kartę
ok. 5,2 mln klientów
----
2,2 mln abonamentów
2,9 mln na kartę
Orange powstał w marcu 1994 roku, na bardzo już wówczas konkurencyjnym rynku brytyjskim. Do Polski wszedł w 2005 r. zastępując popularną Ideę.

Operator po półtora roku od wprowadzenia, pod koniec 1995 r. podwoił liczbę swoich klientów i obecnie jest marką o najwyższym wskaźniku zadowolenia swoich użytkowników. Dziś marka Orange obecna jest na całym świecie.

W Polsce operatorem Orange jest Polska Telefonia Komórkowa Centertel (od 19 września 2005 r.) - lider innowacyjności na polskim rynku telefonii mobilnej. Jedynym udziałowcem PTK Centertel jest obecnie Telekomunikacja Polska S.A.
PTC jest operatorem sieci telefonii komórkowej T-Mobile Polska i Heyah. Firma rozpoczęła działalność komercyjną w roku 1996 pod marką Era GSM (potem Era). 5 czerwca 2011 nastąpił rebranding na T-Mobile.

PTC oferuje usługi GSM i UMTS, a także najszybszy bezprzewodowy dostęp do Internetu - usługę blueconnect z technologią HSDPA. PTC zatrudnia około 5500 osób i należy do najlepszych pracodawców na rynku polskim.

Wsześcniejsza Era została uhonorowana tytułem najsilniejszej marki na polskim rynku telekomunikacyjnym w Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek dziennika Rzeczpospolita w 2008 roku. 
POLKOMTEL S.A. zapewnia swoim klientom szeroki wachlarz usług telekomunikacyjnych pod markami: PLUS, SIMPLUS, MixPlus, Sami Swoi, iPlus.

Polkomtel jest pionierem we wprowadzaniu na polski rynek innowacyjnych usług wykorzystujących technologię GSM: m.in. jako pierwszy zaoferował swoim klientom przesyłanie wiadomości MMS, możliwość odsłuchiwania SMS, przesyłanie danych w technologiach GPRS i EDGE.

We wrześniu 2004 Plus, jako pierwszy operator w Polsce, uruchomił usługi telefonii komórkowej trzeciej generacji, łącznie z UMTS.
W 2005 r. Netia Mobile zmieniła nazwę na P4, co było początkiem marki Play. Dzisiaj statystycznie 7 na 10 osób wybiera Play przenosząc numer.

Z roku 2009 na 2010 prawie 50% wzrostu bazy klientów. Na koniec roku ponad 700 tysięcy klientów korzystało z usług mobilnego dostępu do Internetu Play Online, co czyni z Play jednego z dwóch głównych graczy na tym rynku.

PLAY rozpoczął 2011 rok od bardzo intensywnej ofensywy komunikacyjnej promującej korzystanie ze smartfonów w profilowanych taryfach All Inclusive i w oparciu o największy zasięg idealnego dla smartfonów szybkiego Internetu 4G.